1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 25 maja 2016r. w naszej szkole po raz pierwszy miał miejsce Gminny Konkurs Języka Angielskiego.

Zaproszeni zostali uczniowie klas 6-tych Szkoły Podstawowej w Sędzinku, Dusznikach oraz uczniowie klas 1-wszych naszego Gimnazjum. Konkurs miał nietypowa formę odpowiadania ustnie na wcześniej wylosowane pytanie z Koła Fortuny. Do wybory były 4 kategorie pytań z zakresu gramatyki, słownictwa, wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA. I etap składał się z pytań zamkniętych w 7 rundach. Do Finału przeszło troje uczniów którzy musieli zmierzyć się z odpowiadaniem na pytania otwarte również w 7 rundach. Po zaciętej walce i emocjach z nią związanych I miejsce zajął Michał Kruszona z klasy 1c, II miejsce Marta Szajkowska z klasy 1a oraz Kevin Szawala z SP Duszniki zajmując III miejsce. Finaliści zostali nagrodzeni dyplomami, książkami w j. angielskim oraz gadżetami a wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Nagrody ufundowały wydawnictwa Oxford University Press oraz Macmillan z którymi nasza szkoła współpracuje od lat.
                                                                                                                  Organizatorka konkursu  - Marta Nowak