1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Wydarzenia szkolne

Tutaj możesz poczytać o tym co działo się w naszej szkole w tym roku lub w poprzednich.

Konkurs recytatorski poezji K. I. Gałczyńskiego

 

 Dnia 15 maja 2015 roku, o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Dusznikach odbył się ,,Gminny konkurs recytatorski poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

W jury zasiedli Kamilla Grabarek, Marcin Malczewski i Joanna Dura. Nad przebiegiem wydarzenia czuwały: Joanna Kosikiewicz, Joanna Schwarz, Marietta Cicha.
     Po wylosowaniu numerków, zaprezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych z Dusznik i Grzebieniska. W tej kategorii wiekowej na podium stanęły Wiktoria Kornosz- jako pierwsza, Anna Fechner- druga i Martyna Wilczek na trzecim miejscu. Następnie wystąpiła młodzież gimnazjalna, której było nieco więcej. Tu wygrana także należała do dziewczyn: Julia Cigler z pierwszym miejscem, Maria Marciniak jako druga i trzecie miejsce zajęły Julia Dymna i Klaudia Nowak. Po prezentacji była krótka przerwa, podczas której można było poczęstować się cukierkiem.
     Następnie jury ogłosiło wyniki. Na pewno to nie było łatwym zadaniem, ponieważ wszyscy zasługiwali na pierwsze miejsce. Każdy z uczestników został wyróżniony dyplomem oraz książką. Całość zakończyła się o godzinie 19.00. Zwycięzcom gratulujemy!!! :)  
                            Marta Czekała i Aleksandra Turkot 3a