1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Wydarzenia szkolne

Tutaj możesz poczytać o tym co działo się w naszej szkole w tym roku lub w poprzednich.

Dzień Ziemi "Z energią zmieniamy źródła"

 

5 maja 2015 roku odbył się apel z okazji Dnia Ziemi.

Światowy Dzień Ziemi to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Co prawda na świecie jest on obchodzony 22 kwietnia, jednakże w naszej szkole został przesunięty ze względu na testy gimnazjalne. :)
Jak co roku, dzięki Paniom Urszuli Chermule oraz Marlenie Górczak mogliśmy pogłębić wiedzę na temat ekologii (a szczególnie na temat odnawialnych źródeł energii) oraz wziąć udział w rywalizacji międzyklasowej. Mieliśmy również okazję posłuchać tematycznych piosenek oraz  zobaczyć scenkę przygotowaną przez uczniów klasy 1.
W bieżącym roku klasy miały za zadanie:
- wykonanie prezentacji na temat odnawialnych źródeł energii,
- zbiórkę zużytych lub uszkodzonych telefonów komórkowych,
- przedstawienie ciekawych haseł promujących ekologię.
W każdej kategorii, najlepsza klasa została nagrodzona sadzonką drzewka iglastego ufundowaną przez Nadleśnictwo z Pniew.
W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła klasa 2C oraz 1B, na drugim miejscu uplasowała się klasa 1A, a trzecie miejsce należało do klasy 2B.
GRATULUJEMY!
Opracowała: Julia Zdziebko