1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

 

         

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji programu Insta.Ling dla szkół, w którym uczniowie z klas VII SP oraz II i II Gim. zainteresowani poszerzaniem swojej wiedzy systematycznie uczą się nowych słówek z języka angielskiego oraz języka niemieckiego zdobywając bardzo dobre oceny z języków obcych.

Czym jest Insta.Ling?
Insta.Ling jest to aplikacja do szybkiej i skutecznej nauki słówek języka angielskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Udział w Programie Insta.Ling dla Szkół, rodziców i dzieci jest bezpłatny, a aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i wymaga jedynie dostępu do Internetu.

Korzyści dla ucznia z przystąpienia do Programu:
• możliwość bezpłatnej nauki z Insta.Ling
• nauka poprzez quiz
• poziom trudności dostosowany indywidualnie do poziomu ucznia
• motywacja do systematycznej pracy

Nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego życzą wszystkim uczniom wytrwałości w nauce nowego słownictwa

                                                                                                 Opracowała:Marta Nowak, Ilona Szwarc

 

VI EDYCJA

  W roku szkolnym 2015-2016 nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego kontynuowali VI edycję programu INSTA.LING. - systemu nauki słownictwa w domu, wśród wszystkich uczniów naszego Gimnazjum.
Przyswajanie słownictwa jest podstawowym elementem nauki każdego języka obcego. Dla wielu uczniów jest to najtrudniejszy element nauki, najżmudniejszy i wymagający najwięcej czasu. Wielogodzinna nauka, nawet jeśli występują w niej przerwy, nie sprzyja osiąganiu dobrych wyników. A tymczasem właśnie tak uczy się zdecydowana większość uczniów, zakuwając cały wieczór poprzedzający lekcję czy sprawdzian. W efekcie większość świeżo wyuczonych słówek jest zapominana już kolejnego dnia.
Ze względu na dużą popularność tego programu wśród uczniów i coraz lepsze osiągniecia w pracy z programem zdecydowałyśmy, że nasza szkoła weźmie udział w kolejnej VII edycji programu INSTA.LING.
Wszystkim uczestnikom programu po raz kolejny życzymy wytrwałości w codziennych powtórkach angielskich słówek!


                                                        Marta Nowak

 

V EDYCJA

Od I półrocza roku szkolnego 2015/2016 uczniowie naszego Gimnazjum korzystali z darmowego programu Insta.Ling do nauki słownictwa z języka angielskiego.

Program  Insta.Ling jest aplikacją współfinansowaną z Unii Europejskiej, który ma na celu podnieść skuteczność nauczania języka obcego .  Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Aplikacja dostarcza nauczycielom szczegółowe raporty na temat systematyczności pracy i postępów uczniów oraz udostępnia narzędzia do oceny wyników.
W V  Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół wzięło udział około 100 uczniów z naszej szkoły.  Według opinii naszych uczniów program mobilizuje, uczy systematyczności i daje dużo zabawy co jest kluczowe w przyswajaniu języka obcego. Od drugiego semestru zgłaszamy naszą szkołę do kolejnej VI edycji.